Sequel JOKERA? Reżyser nie wyklucza takiej opcji

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Choć premiera Jokera z Joaquinem Phoenixem wciąż jeszcze przed nami, już teraz poruszany jest wątek sequela tego filmu, nawet jeśli pierwotnie był on pomyślany jako pojedyncza, autonomiczna historia o tej postaci. Reżyser filmu nie wyklucza możliwości powstania kontynuacji. 

Todd Phillips wypowiedział się na ten temat w rozmowie z „Total Film”.

Powiem wam jedno. Z Joaquinem nakręciłbym cokolwiek, bez względu na dzień tygodnia. Jest jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli chciałby to zrobić, ludzie przyjdą na film, a Warner stwierdzi „jeśli coś wymyślicie…” to mam przeczucie, że wspólnie moglibyśmy wypracować coś naprawdę świetnego.

Phillips już wcześniej wykazywał wielki entuzjazm z powodu wspólnej pracy z Phoenixem i utrzymywał, że scenariusz Jokera pisany był z myślą właśnie o tym aktorze. Przypomnijmy, że Joker ma nie być bezpośrednią adaptacją komiksów (co, według słów Phillipsa, może zdenerwować fanów historii obrazkowych), lecz samodzielną opowieścią o mężczyźnie, który pragnie zostać komikiem w Gotham lat 70.

Wokół Jokera zrobił się już szum – film będzie wyświetlany w kinach w kategorii R, a zanim trafi do dystrybucji kinowej, zostanie pokazany na festiwalach w Wenecji i Toronto – może być też jednym z oscarowych kandydatów studia. 

Premiera filmu została zaplanowana na 4 października. Czekacie na seans?

Ostatnio dodane