Scenarzysta TERMINATORA: GENISYS zdradza, jakie były plany na kolejne części serii science fiction

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Choć seria o Terminatorze liczy sobie już 6 filmów, tylko dwie pierwsze odsłony są powszechnie uznawane za udane produkcje. W zeszłym roku do kin trafił Terminator: Mroczne przeznaczenie, który okazał się finansową porażką, choć zebrał lepsze recenzje od poprzedniego filmu w cyklu: Terminatora: Genisys. Scenarzysta tego ostatniego zdradził ostatnio, jakie były plany na kolejne części, gdyby Genisys okazało się sukcesem.

Patrick Lussier, który napisał film razem z Laetą Kalogridis, powiedział:

Napisaliśmy dwa szkice następnego filmu, bezpośredniej kontynuacji, i mieliśmy zarys trzeciej części, która odpowiedziałaby na wszystkie pytania z „Genisys” i domknęła wszystkie wątki.

Lussier zasugerował też, że kontynuacje nabrałaby więcej własnego charakteru i nie opierały się tak mocno na oryginalnych filmach Jamesa Camerona.

Wprowadzone zostałyby nowe postaci. Poruszone zostałyby wątki tego, skąd wziął się Skynet i jaki to rodzaj pętli czasu. (…) Były nieco bardziej odjechane i miały więcej tożsamości, odbiegały od „Terminatora 2″. Ucieczka od fatalizmu była bardzo ciekawa. Może pewnego dnia wydadzą to jako komiks?”

O niepowstałym sequelu wypowiadał się niegdyś też Jason Clarke, który w Genisys wcielał się w Johna Connora. Według niego w kontynuacji skupilibyśmy się na podróży jego bohatera.

Chcieliście zobaczyć bezpośrednią kontynuację Genisys?

Ostatnio dodane