Scenarzysta GRY O TRON konsultantem przy serialowym WŁADCY PIERŚCIENI

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Najwyraźniej trudno wyjść ze świata fantasy. Jak podaje portal Variety, scenarzysta i producent Gry o tron, Bryan Cogman, po zakończeniu prac nad adaptacją prozy George’a R.R. Martina podejmuje współpracę z Amazonem jako konsultant przy ich Władcy Pierścieni. Studio póki co nie skomentowało sprawy. 

Twórca będzie blisko współpracować ze scenarzystami nadchodzącej serii, J.D. Payne’em oraz Patrickiem McKay’em. O serialu nie wiemy jeszcze wiele, choć jego akcja na pewno nie będzie się pokrywać z tym, co w swojej trylogii pokazał już Peter Jackson. Studio potwierdziło bowiem, że fabuła skupi się na wydarzeniach z Drugiej Ery Śródziemia, zakończonej upadkiem Saurona pokazanym w prologu Drużyny Pierścienia. Wobec tego śmiało można przypuszczać, że wspomniany antagonista będzie jednym z bohaterów serialu Amazona.

Budżet serialowego Władca Pierścieni ma ponoć wynosić aż miliard dolarów. Nie znamy jeszcze daty rozpoczęcia produkcji ani członków obsady, zatem musimy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać kolejnych informacji.

Co się tyczy Bryana Cogmana, jego współpraca z Davidem Benioffem i D. B. Weissem, znajdującymi się obecnie na czarnej liście fanów Gry o tron, rozpoczęła się jeszcze w pierwszym sezonie serialu. Cogman napisał czwarty odcinek premierowej serii, a w ciągu ośmiu lat trwania serialu dołożył jeszcze kolejnych dziesięć. Jego ostatni odcinek to Rycerz Siedmiu Królestw, drugi odcinek krytykowanego ósmego sezonu, na tle reszty przyjęty przez fanów wyjątkowo ciepło.

Czekacie na serialowego Władcę?

Ostatnio dodane