Film SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER nagrodzony na Tribeca Film Festival!

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Kolejny sukces Jana Komasy. Jego film Sala samobójców. Hejter został nagrodzony na nowojorskim festiwalu Tribeca Film Festival w międzynarodowym konkursie najlepszych narracji (to pierwsza polska produkcja, która została do niego zakwalifikowana).

Wyniki zostały ogłoszone w internecie, a jury – w skład którego wchodzili między innymi Danny Boyle, William Hurt czy producentka Judith Godreche, dyskutowało w sposób zdalny. Jak informuje PAP, Hurt w liście do Komasy podziękował za „wspaniały, inspirujący, moralnie potężny i wnikliwy” film, a słowa uznania skierował też Boyle. Polski reżyser zaznaczył, że radość ze zwycięstwa jest podwójna – Hejter trafił do kin niedługo przez ich zamknięciem spowodowanym pandemią (został wkrótce później udostępniony na VOD), zatem teraz dostał drugie życie. Za najlepszy film amerykański uznano The Half of It, a za najlepszy dokument – Socks on Fire.

Kadr z filmu „Sala samobójców. Hejter”

Festiwal Tribeca organizowany jest od 2001 roku. Powstał z inicjatywy Roberta De Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa niedługo po zamachach z 11 września i patronował odbudowie Dolnego Manhattanu. Twórcy chcieli zaznaczyć, że Nowy Jork to także centrum przemysłu filmowego.

Gratulujemy twórcom Hejtera!

Ostatnio dodane