Robot jako aktor. Powstanie film science fiction ze SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ w roli głównej

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Ex Machinie, filmie science fiction w reżyserii Alexa Garlanda, Alicia Vikander wcielała się w Avę, sztuczną inteligencję która nawiązała relację z głównym bohaterem. Już wkrótce przekonamy się, jak w roli głównej w innym filmie sprawdzi się… prawdziwa sztuczna inteligencja, robot nazwany Erica. 

W dziele zatytułowanym będziemy śledzić los naukowca, który musi pomóc robotowi własnej konstrukcji odzyskać wolność po tym, jak zaprojektowany przez niego program udoskonalający ludzkie DNA okazuje się niebezpieczny. W robota wcieli się Erica, która została nauczona przez japońskich naukowców jak grać metodycznie. Producent Sam Khoze powiedział:

Grając, aktorzy korzystają z własnych doświadczeń, ale Erica ich nie ma. Została przystosowana, aby zagrać tę rolę. Musieliśmy symulować jej emocje podczas osobistych sesji, ucząc ją między innymi szybkości ruchów, mówieniu na podstawie uczuć oraz rozwoju i języka ciała.

Erica miała być użyta w innym filmie – 2nd Born w reżyserii Tony’ego Kaye’a, jednak projekt ten nie doszedł do skutku. Reżyser i członkowie obsady są jeszcze nieznani. Produkcja ma ruszyć latem 2021, ale pewne materiały z Ericą rejestrowane są już teraz. Budżet wynosi 70 milionów dolarów.

Co wy na to? 

Ostatnio dodane