Reżyserowany przez twórcę LIGHTHOUSE film zemsty o Wikingach ma być „niezwykle brutalny”

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W październiku zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse ma już wyznaczony nowy projekt. Będzie to Northman, osadzony na przełomie X wieku film zemsty o Wikingach. W rozmowie ze Screen Daily o filmie wypowiedział się ostatnio operator Jarin Blaschke, który współpracował z Eggersem przy jego poprzednich dziełach.

Blaschke powiedział:

To większa produkcja niż dotychczas. Mogę zdradzić, że to kino zemsty o Wikingach, a kręcimy go w Europie. To mroczny i niezwykle brutalny film. (…) Myślę, że [Eggers] czuje się odpowiedzialny za to, żeby zrobić trylogię.

„Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii”

Operator potwierdza tym samy, słowa samego Eggersa, który w zeszłym roku sugerował, że Czarownica… oraz Lighthouse są jego próbą nawiązania kontaktu z folkową kulturą z przeszłości i stanowią próbę stworzenia nowych opowieści rodem z Nowej Anglii, będąc tym samym w pewien sposób połączone. Wygląda na to, że tę swoistą trylogię dopełni Northman.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. Na Islandii ma zresztą być osadzona akcja filmu. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Nicole Kidman, Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Bill Skarsgård i Willem Dafoe. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem Ariego Astera. 

Czekamy na kolejne informacje związane z filmem.

Ostatnio dodane