search
REKLAMA
News

Reżyser “Top Gun: Maverick” dodał MILESOWI TELLEROWI wąsy w Photoshopie, gdy polecał go Cruise’owi

Miles Teller wciela się w rolę porucznika Bradleya „Roostera” Bradshawa.

Łukasz Budnik

4 czerwca 2022

top gun 1
REKLAMA

W kinach wspaniale radzi sobie Top Gun: Maverick, kontynuacja kultowego filmu z 1986 roku, w której główną rolę powtarza Tom Cruise. Jednym z aktorów, którzy dołączyli do serii przy okazji kontynuacji, jest Miles Teller. Aktor wciela się w rolę porucznika Bradleya „Roostera” Bradshawa,  syna Nicka „Goose’a” Bradshawa znanego z pierwowzoru. Teller został zarekomendowany Cruise’owi przez reżysera, Josepha Kosinskiego. 

Twórca pracował wcześniej z Tellerem w filmie Tylko dla odważnych. Jego rola przekonała Kosinskiego, że świetnie poradzi sobie w Mavericku. Reżysera wspomina:

Byłem w postprodukcji “Tylko dla odważnych”, więc myślałem o Milesie Tellerze. Jego relacja z bohaterem Josha Brolina jest bardzo ojcowska. Pokazałem Tomowi zdjęcie Milesa i myślę, że nałożyłem mu w Photoshopie wąsy. Powiedziałem, że pracowałem z tym dzieciakiem i że jest naprawdę dobry. Mimo to odbyły się standardowe przesłuchania, a Miles wygrał rolę swoimi umiejętnościami.

teller

Kosinski dodał, że żeby przekonać Cruise’a do występu w filmie, musiał skupić się na emocjonalnej stronie, a tę właśnie zagwarantować mogła relacja Mavericka z Goose’em. Aktor chętnie przystał też na propozycję kręcenia filmu z efektami praktycznymi.

Maverick jest już rekordowym filmem dla Toma Cruise’a; po długim weekendzie w USA miał na koncie 160 milionów dolarów zarobionych w kraju.

Naszą recenzję przeczytacie tutaj. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA