Reżyser GODZILLI i ŁOTRA 1 pracuje nad nowym filmem science fiction

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Gareth Edwards to reżyser, który zadebiutował filmem Strefa X (oryginalnie Monsters), thrillerem science fiction do którego napisał także scenariusz. Obraz spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyki i okazał się sukcesem finansowym – przy budżecie wynoszącym niespełna 500.000 dolarów zarobił ponad 4 miliony. „Variety” poinformowało, że Edwards pracuje nad nową produkcją science fiction. 

Będzie to pierwszy film reżysera od czasu widowiska Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, pierwszego spin-offu głównej sagi, opowiadającego o rebeliantach którzy wyruszyli na misję zdobycia planów Gwiazdy Śmierci, co w efekcie doprowadziło w Nowej nadziei do jej zniszczenia. Film zarobił ponad miliard dolarów. Wcześniej Edwards wyreżyserował Godzillę (2014) z Aaronem Taylorem-Johnsonem, Elizabeth Olsen, Bryanem Cranstonem i Kenem Watanabe.

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat czwartego filmu reżysera – wiemy jedynie, że będzie to produkcja SF osadzona w niedalekiej przyszłości. Według „Variety” trwa kompletowanie obsady, a produkcja ma rozpocząć się podczas tegorocznego lata. Projekt powstaje pod szyldem New Regency. Edwards miał dokładnie upewnić się, że podjęty przez niego projekt jest tym właściwym.

Podobały wam się poprzednie dokonania reżysera?

Ostatnio dodane