Realizacja podwodnej sekwencji na nowym zdjęciu z planu AVATARA 2

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, ekipa pracująca nad Avatarem 2, z Jamesem Cameronem na czele, wróciła już na plan w Nowej Zelandii. Producent filmu, Jon Landau, stwierdził, że spędzą tam jeszcze 5 miesięcy i wydadzą w tym czasie ponad 70 milionów dolarów. 

Część scen sequela rozegra się pod wodą, w oceanach Pandory – planety, na której toczy się akcja filmu. W związku z tym Cameron realizuje podwodne sceny, oczywiście w technice motion capture. Na społecznościowym profilu filmu pojawiła się niepublikowana wcześniej fotografia zza kulis, zrobiona jeszcze przez przerwą w zdjęciach:

Wcześniej oglądać mogliśmy inne zdjęcia związane z realizacją podwodnych scen:

Landau kilka tygodni temu zapowiedział, że w sequelu skupimy się na rodzinie Jake’a i Neytiri i ich podróży przez Pandorę.

To historia rodziny Sullych i tego, co się robi aby utrzymać rodzinę razem. Jake i Neytiri mają w tym filmie rodzinę i są zmuszeni opuścić swój dom oraz eksplorować inne regiony Pandory, włączając w to przebywanie na oraz w wodzie.

James Cameron pracuje jednocześnie nad drugą i trzecią częścią Avatara. Pierwszy sequel zadebiutuje 17 grudnia 2021 roku, Avatar 3 – 22 grudnia 2023 roku. Później przyjdzie czas na Avatara 4 – 19 grudnia 2025 roku. Ostatnią zapowiedzianą częścią serii jest Avatar 5, który ma trafić na ekrany  17 grudnia 2027 roku.

Ostatnio dodane