search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO wymienił filmy, które można określić mianem perfekcyjnych

Quentin Tarantino promuje nową książkę.

Łukasz Budnik

30 października 2022

tarantino
REKLAMA

Quentin Tarantino promuje aktualnie swoją książkę “Cinema Speculation”, w której pisze o filmach oglądanych przez niego w czasach, gdy rodziła się jego miłość do kina. W tekście Tarantino pisze, że Teksańska masakra piłą mechaniczną zasługuje na miano perfekcyjnego filmu. 

Przy okazji wizyty w programie Jimmy’ego Kimmela, reżyser zdradził, jakie inne tytuły zaliczyłby do tej kategorii. Reżyser zaznaczył najpierw:

Mówiąc o perfekcyjnych filmach powołujesz się na czyjeś indywidualne gusta, ale są też takie, które mieszczą się w granicach wszystkich. Niekoniecznie musisz przepadać za takim filmem, ale nie możesz też powiedzieć o nim czegokolwiek złego.

Tarantino – poza Teksańską masakrą… – wymienił następujące tytuły:

  1. Szczęki
  2. Egzorcysta
  3. Annie Hall
  4. Młody Frankestein (reżyser zaznaczył, że “niektórzy by tak powiedzieli)
  5. Powrót do przyszłości

Reżyser wspomniał też o Dzikiej bandziechoć podkreślił, że o wspaniałości tego filmu świadczy właśnie to, że jest nieidealny.

Nowa książka Tarantino, reklamowana jako połączenie biografii i publikacji filmoznawczej, zadebiutuje w USA 15 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA