search
REKLAMA
News

Przedstawiciele studia ostrzegali George’a Lucasa, że zrujnuje prequele STAR WARS wprowadzeniem młodego Anakina

Łukasz Budnik

18 listopada 2020

REKLAMA

Choć odbiór prequeli Gwiezdnych wojen Mrocznego widmaAtaku klonów oraz Zemty Sithów – poprawił się nieco po premierze nowej trylogii Disneya, przez wielu fanów filmy George’a Lucasa są wciąż traktowane jako rysa na sadze. Twórca Star Wars przedstawia w nich historię Anakina Skywalkera, przyszłego Dartha Vadera, poczynając od czasu, gdy ten był jeszcze chłopcem zamieszkującym Tatooine. Okazuje się, że takie rozwiązanie odradzali Lucasowi przedstawiciele studia Fox.

W nadchodzącej książce “The Star Wars Archives: 1999-2005” przeczytamy, że studio było podekscytowane faktem, że na ekranie zostanie przedstawiona historia przemiany Anakina w Dartha Vadera. Miny zrzedły im dopiero, gdy Lucas wyjawił, że w pierwszym filmie Anakin będzie mieć góra 10 lat. Wtedy stwierdzili, że takim rozwiązaniem zrujnuje wszystko. Twórca tłumaczy, że poinformował wówczas ludzi z Lucasfilm, iż tworzy film którego nikt nie chce zobaczyć, jednak woli zrobić to, niż opowiedzieć po raz kolejny tę samą historię.

Odbiór Mrocznego widma rzeczywiście nie był najlepszy, choć nie zawinił wyłącznie sam Anakin Skywalker, czy wcielający się w niego Jake Lloyd. Fani krytykowali m.in. niepotrzebne zagmatwanie fabuły i skupienie się na polityce, jak również nietrafiony humor i postać Jar Jar Binksa. Epizod I przyciągnął jednak tłumy fanów stęsknionych za sagą i zarobił w kinach ponad miliard dolarów.

To nie jedyna informacja, jaką uzyskaliśmy do tej pory z książki – Lucas zdradził jeszcze, że jego planem na trylogię sequeli było uczynienie Dartha Maula głównym antagonistą, a także, że nie był zadowolony z niektórych scen w oryginalnych filmach.

Uważacie, że opowiedzenie historii młodego Anakina było dobrym pomysłem?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA