Producent AVATARA 2 zdradza szczegóły fabuły widowiska science fiction

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Nim rozpoczęła się pandemia, James Cameron pracował jednocześnie nad drugą i trzecią częścią Avatara. Pierwszy sequel zadebiutuje 17 grudnia 2021 roku, Avatar 3 – 22 grudnia 2023 roku. Później przyjdzie czas na Avatara 4 – 19 grudnia 2025 roku. Ostatnią zapowiedzianą częścią serii jest Avatar 5, który ma trafić na ekrany  17 grudnia 2027 roku. Producent filmu, Jon Landau, w rozmowie z portalem RNZ opowiedział co nieco o pierwszego sequela.

Twórca zapowiedział, że skupimy się na rodzinie Jake’a i Neytiri i ich podróży przez Pandorę.

To historia rodziny Sullych i tego, co się robi aby utrzymać rodzinę razem. Jake i Neytiri mają w tym filmie rodzinę i są zmuszeni opuścić swój dom oraz eksplorować inne regiony Pandory, włączając w to przebywanie na oraz w wodzie.

Pojawiło się też porównanie do Władcy Pierścieni.

Dlaczego ludzie zwracają się dziś ku rozrywce? Aby uciec od świata, w którym żyjemy i od stresów związanych z codziennym życiem. Przy „Avatarze” umożliwiamy ludziom ucieczkę do niesamowitego świata zamieszkanego przez fantastycznych bohaterów, których będziemy śledzić – w podobny sposób, jak przy „Władcy Pierścieni” Petera Jacksona. Do tego właśnie dążymy.

Landau przekazał też informację o tym, że na plan filmu w Nowej Zelandii powróci nieco mniej osób, niż przed zawieszeniem prac – jedynie ci najbardziej niezbędni do realizacji widowiska.

James Cameron stwierdził niedawno, że na tę chwilę nie ma obaw, że twórcy nie zdążą ukończyć filmu do czasu zaplanowanej premiery. Czekacie?

Ostatnio dodane