Powstanie nowy KRZYK!

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W tym roku minęło osiem lat od premiery czwartej części Krzyku, tymczasem zagraniczne media informują, że w przygotowaniu jest nowa odsłona serii. 

Projekt jest na bardzo wczesnym etapie przygotowań, zatem nie przedstawiono jeszcze szczegółów na jego temat – nie wiadomo nawet, czy nowy Krzyk będzie kontynuacją, czy rebootem. Prawa do franczyzy nabyło Spyglass Media Group po tym, jak zbankrutowała firma Harveya Weinsteina, do tej pory produkująca filmy z serii. Dotychczasowe części reżyserował Wes Craven – słynny reżyser zmarł jednak w 2015 roku, zanim zdążył rozpocząć pracę nad kolejną. Do nowego Krzyku nie powróci prawdopodobnie dotychczasowy scenarzysta serii, Kevin Williamson. Swego czasu o chęci powrotu wypowiadali się za to Neve Campbell i David Arquette, grający główne role w poprzednich odsłonach.

Pierwsza część trafiła na ekrany w 1996 roku i zarobiła 173 miliony dolarów. Łącznie wszystkie odsłony serii mają na koncie 603 miliony. Poza filmami powstał również serial produkcji MTV, osadzony w tym samym uniwersum.  

Ostatnio dodane