Powstaje prequel IGRZYSK ŚMIERCI. Film science fiction skupi się na postaci znanej z głównej serii

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

To już oficjalne: Lionsgate pracuje nad nowym filmem osadzonym w świecie Igrzysk śmierci. Wieści te potwierdziło samo studio. Udział przy tworzeniu nowego widowiska będzie mieć  Suzanne Collins, autorka książek z serii (napisze scenariusz wraz z Michaelem Arndtem), a także Francis Lawrence, który wyreżyserował już trzy adaptacje.

Nowy film ma być ekranizacją powieści The Ballad of Songbirds and Snakes, która w maju trafi do księgarń w USA. Prequel skupia się na postaci Coriolanusa Snowa, w którego starszą wersję wcielał się Donald Sutherland. W nowej opowieści poznamy go jako osiemnastolatka, na długo nim stał się prezydentem Panem – będzie mentorem podczas dziesiątych Igrzysk. Przedstawiciel studia Lionsgate powiedział:

Nowa książka Suzanne była warta oczekiwania. Oferuje wszystko to, czego mogliśmy oczekiwać od „Igrzysk śmierci”, a także przeciera nowe szlaki i wprowadza kolejne postaci. „The Ballad of Songbirds and Snakes” otwiera ten świat na nowe możliwości, które mają wspaniały filmowy potencjał. Jesteśmy podekscytowani, że znów zbieramy się by tworzyć tę unikalną serię i nie możemy się doczekać startu produkcji.

Także Suzanne Collins powiedziała, że nie może doczekać się ponownej współpracy z Lionsgate, które zawsze traktowało materiał wyjściowy z szacunkiem. Na tę chwilę nie ma informacji na temat obsady – okaże się, jaki aktor wcieli się w Snowa.

Seria Igrzyska śmierci, w której główną rolę zagrała Jennifer Lawrence, zarobiła łącznie prawie 3 miliardy dolarów.

Ostatnio dodane