Powstaje nowy film o INSPEKTORZE GADŻECIE

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Jak informuje „The Hollywood Reporter”, Disney pracuje nad nową filmową wersją przygód inspektora Gadżeta. Nad produkcją czuwają Dan Lin i Jonathan Eirich, którzy pracowali już przy Aladynie, a scenariusz mają napisać Mikey Day i Streeter Seidell, regularnie pracujący w programie Saturday Night Live. To już drugi skrypt, który przygotują dla Disneya – będą też odpowiedzialni za reboot Kevina samego w domu.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących obsady ani tego, czy produkcja trafi na ekrany kin, czy może od razu do biblioteki platformy streamingowej Disney+. Pierwszy serial animowany o Gadżecie emitowany był w latach 1983-1986, zaś w Polsce pojawił się w roku 1991. Historia o detektywie-cyborgu doczekała się kilku kontynuacji i odświeżeń, w tym serialu tworzonego przy pomocy techniki komputerowej.

Powstały też dwa aktorskie filmy o Gadżecie. Pierwszy w roku 1999 – wtedy w tytułową rolę wcielił się Matthew Broderick. Produkcja spotkała się z negatywnym przyjęciem. Trzy lata później stworzono sequel, choć z inną obsadą i bezpośrednio na rynek domowy. Pierwsze pogłoski o reboocie pojawiły się w roku 2015.

Oglądaliście Gadżeta w dzieciństwie?

Ostatnio dodane