Postać z horroru nową ikoną LGBT. Kim jest Babadook? [MEMY]

Autor: Berenika Kochan
opublikowano

Internet wrze. Ktoś z Netfliksa „zrobił dzień”, a nawet i miesiąc całej tęczowej społeczności. Co się stało? Wystarczy zajrzeć do kategorii LGBT największej internetowej wypożyczalni materiałów wideo. Wśród tytułów znajdziemy m.in. Babadooka.

To australijski dreszczowiec, opowiadający historię matki-wdowy, która musi zmierzyć się ze swoimi lękami. Odkąd syn poprosił ją o przeczytanie pop-upowej, pojawiającej się znikąd książeczki traktującej o potworze Babadooku, ta odczuwa w domu obecność straszliwej istoty… Horror ma swoich fanów, w maju 2014 roku miał nawet premierę w Polsce. I tylko nawiązań gejowsko-lesbijsko-bi-transseksualnych w nim brak.

Internauci zrobili wielkie halo, ci wymachujący tęczową flagą jeszcze większe. Jako że czerwiec to Pride Month, Miesiąc Dumy, obwołali Babadooka postacią wiodącą, tworząc dziesiątki memów z kreaturą w roli głównej.

Dorabianie potworowi odmiennej od wiodącej orientacji twórcy memów argumentują następująco:

Babadook to typowa „drama queen”. Stworzył przecież książkę na swój temat.

Zamiast Babadooka, Pride Month z Netfliksem można świętować oglądając dopasowane tematycznie i wartościowe dzieła, np. W jego oczach, Życie Adeli, Eastern Boys, Yossiego i Jaggera czy Dumnych i wściekłych. Tytułów ci tam dostatek.

Swoją drogą, producenci horroru nie spodziewali się chyba takiej popularności 3 lata po premierze. Świat filmów jest nieprzewidywalny.

Ostatnio dodane