Pierwsze reakcje na IRLANDCZYKA Martina Scorsesego: „Arcydzieło! Najlepsza rola De Niro od lat!”

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Na nowojorskim festiwalu filmowym zadebiutował Irlandczyk Martina Scorsesego. Choć embargo na recenzje wciąż nie jest zniesione, w sieci pojawiają się pierwsze komentarze na temat produkcji z Robertem De Niro i Alem Pacino. Co więcej, są one bardzo pozytywne! 

Irlandczyk to osadzona w powojennej Ameryce gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy.

Film będzie najdłuższym w karierze reżysera i potrwa aż 210 minut. Pierwsze opinie głoszą, że duchowo Irlandczykowi blisko do Kasyna Chłopców z ferajny, aktorzy błyszczą, dając jedne z najlepszych występów od lat, a całość ma świetne tempo.  Najsłabiej wypada komputerowe odmłodzenie aktorów, ale nie jest to coś, co zaważyłoby na ocenie. „Irlandczyk jest jak album z największymi przebojami mistrza danego medium (…).” Poniżej kilka tweetów:

„Natychmiastowy klasyk który jest wszystkim tym, czym chcielibyście żeby był – a nawet więcej. (…)”

„Mistrzostwo. Zabawny, epicki, melancholijny. Scorsese mierzy się ze starzeniem, dziedzictwem, śmiertelnością. Być może nieco się wzruszyłem na końcu…”

„Arcydzieło. Kropka.”

„Pomyślcie o Chłopcach z ferajny, ale wyreżyserowanych przez faceta który dał nam Milczenie. Kulminacja i hołd dla każdej współpracy Scorsesego/De Niro i Pesciego. Al Pacino góruje nad nimi swoją zabawną, smutną i zapadającą w pamięć rolą.”

Irlandczyk trafi do biblioteki Netfliksa 27 listopada.

Ostatnio dodane