P.T. Anderson i D. Day-Lewis ponownie coś razem nakręcą!

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Uwaga, spadła prawdziwa bomba: reżyser Paul Thomas Anderson i aktor Daniel Day-Lewis, szykują nowy, wspólny film!

Wszyscy dobrze pamiętamy pierwsze dzieło tego reżysersko-aktorskiego duetu. Aż poleje się krew to film, który prócz uznania krytyków i miłości publiki, przyniósł artystom także statuetki Oscarów i inne nagrody. Od czasu tego sukcesu nie ustają spekulacje, podnoszące temat ponownej współpracy Andersona i Day-Lewisa. Choć koncepcja filmu ustalona była wcześniej, to jednak – z uwagi na inne realizacje, zarówno reżysera, jak i aktora – niebezpiecznie wędrowała w kierunku kasacji. Na szczęście nowy wspólny projekt w końcu oficjalnie otrzymał zielone światło.

daniel-day-lewis

Póki co niewiele wiadomo o fabule, znany jest jedynie pomysł wyjściowy. Będzie to dramat traktujący o świecie mody, a akcja umieszczona zostanie w Nowym Jorku lat pięćdziesiątych. Za produkcję odpowiadać będzie wytwórnia Focus Features, która wygrało prawo do finansowania przygotowywanego projektu. Studio wyłoży na film, bagatela, 35 mln dolarów, co z miejsca sprawi że będzie to najdroższy film w dorobku reżysera Magnolii i Wady ukrytej.

Pozytywną informacją jest także to, że na film nie będziemy musieli długo czekać. Zdjęcia najprawdopodobniej rozpoczną się na początku przyszłego roku, więc całość realizacji najpewniej zamknie się jeszcze przed końcem 2017 roku. Prawda, że nie mogliśmy otrzymać lepszej zapowiedzi, na początku tego jesiennego sezonu?

daniel-800x491

Ostatnio dodane