Oficjalnie: powstanie serial osadzony w świecie OBCEGO

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Szef stacji FX, Joss Landgraf, potwierdził, że w przygotowaniu jest serial osadzony w świecie Obcego. Twórcą produkcji będzie Noah Hawley (Legion, serialowe Fargo), a producentem prawdopodobnie zostanie Ridley Scott.

Serial ma być pierwszą historią z Obcego osadzoną na Ziemi, która połączy klimat horroru znany z oryginalnego filmu oraz bezustanną akcję z sequela w reżyserii Jamesa Camerona. Akcja ma być osadzona w niedalekiej przyszłości. Pierwsze wzmianki o planowanym serialu pojawiły się już w marcu 2019, a Hawley był z nim związany od początku. We wrześniu twórca przedstawiał swój koncept na projekt:

Myślałem, że czymś interesującym byłoby poszerzenie horyzontów. Jeśli robisz coś dla telewizji, masz do dyspozycji 10 godzin. Nawet jeśli dwie godziny z tego to czysta akcja, wciąż jest ich osiem do wykorzystania. O czym więc ma opowiadać serial? (…) Podobnie jak przy „Legionie”, należało wykonać ćwiczenie: wyrzućmy elementy superbohaterskie i sprawdźmy, czy to wciąż byłby dobry serial. Pozbądźmy się więc Obcego. O czym jest serial? Jakie są motywy, postaci i jaki jest wątek ludzki? Następnie z powrotem wrzucamy tam obcych i mówimy „Świetnie. To nie tylko dramat o ludziach, lecz także coś o obcych!”.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery serialu. Interesuje was ten projekt?

Ostatnio dodane