Oficjalnie: powstanie nowe DIRTY DANCING i piąta część JOHNA WICKA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W połowie czerwca zagraniczne media poinformowały o tym, że studio Lionsgate przygotowuje nowy film z serii Dirty Dancing. Do tej pory nie były to oficjalne wieści, w końcu jednak prezes studia, Jon Feltheimer, potwierdził to, co sam nazwał najgorzej strzeżonym sekretem Hollywood – nowe Dirty Dancing istotnie powstanie, a w filmie zagra Jennifer Grey, która będzie także producentką. Nie oznajmiono wprost, czy Grey zagra swoją postać z oryginału.

Reżyserią zajmie się Jonathan Levine (Pół na półWiecznie żywy), a scenariusz napiszą Mikki Daughtry i Tobias Iaconis. Kultowy oryginał z 1987 roku opowiadał o nastolatce Baby, która podczas pobytu w ośrodku wypoczynkowym poznaje instruktora tańca, Johnny’ego (Patrick Swayze). Produkcja dostała Oscara za najlepszą piosenkę („(I’ve Had) The Time of My Life”). Nowy film ma być „romantyczną i nostalgiczną historią, na którą czekają fani”.

To nie koniec ogłoszeń od Feltheimera. Dowiedzieliśmy się, że Lionsgate planuje także realizację piątej części Johna Wicka (do tej pory wiedzieliśmy o tym, że powstanie „czwórka”, zapowiedziana na maj 2022 roku). Aktualnie trwają prace nad scenariuszami obu filmów, a prace na planie mają rozpocząć się na początku kolejnego roku, gdy Keanu Reeves zakończy zdjęcia do Matrixa 4 i będzie dostępny. Poza filmami zobaczymy też serial osadzony w świecie Wicka, The Continental.

Czekacie na nowe Dirty Dancing i kolejne części Johna Wicka?

zdjęcie główne: THR

Ostatnio dodane