Aktor z GRY O TRON w serialowym WŁADCY PIERŚCIENI. Zagra antagonistę?

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Kolejne informacje w sprawie serialu Władca Pierścieni, przygotowanego przez stację Amazon. Obsadzono kolejną rolę – do obsady dołączył znany z Gry o tron Joseph Mawle. 

Amazon nie skomentował tej wiadomości, ale według „Deadline” Mawle zagra Orena, głównego antagonistę serialu. Aktor wystąpi w nim wraz z Willem Poulterem i Markellą Kavenagh. Kolejni członkowie obsady zostaną dopiero ogłoszeni.

Mawle wcielał się w Grze o tron w Benjena Starka.

Serial Amazona ma liczyć 20 odcinków. Jest to, jak na dzisiejsze standardy, niemała liczba. Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu Petera Jacksona. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron doszedł do władzy. Według Shippeya Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez Tolkiena, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach.

W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki reżyseruje J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo. 

Mówi się, że cały projekt ma kosztować miliard (!) dolarów. 

Ostatnio dodane