Nowy TRON coraz bliżej. Widowisko science fiction ma już reżysera i odtwórcę głównej roli

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Realizacja trzeciego filmu z serii science fiction pt. Tron, rozpoczętej filmem z 1982 i kontynuowanej w 2010 roku, od lat stoi pod znakiem zapytania. Sequel zarobił w kinach 400 milionów dolarów i zebrał mieszane recenzje, a planowana przez reżysera – Josepha Kosinskiego – kolejna część nie doszła ostatecznie do skutku. „Deadline” poinformowało jednak, że trzecia odsłona właśnie znalazła reżysera i jest kolejny krok bliżej do powstania.

Jest to Garth Davis, twórca Marii Magdaleny oraz Lion. Drogi do domu, nominowanej do sześciu Oscarów. To pierwszy tak duży film w karierze Davisa, jednak według doniesień on sam ubiegał się u producentów o powierzenie mu jego realizacji. Autorem aktualnej wersji scenariusza jest Jesse Wigutow, a w roli głównej ma wystąpić Jared Leto, który będzie też pełnić funkcję producenta. Aktor był chętny na udział w projekcie już w 2017 roku. Co ciekawe, Leto po ogłoszeniu informacji o Davisie wstawił usuniętego już tweeta, w którym jako tytuł filmu podał TRON: Ares.

Oryginalny Tron z Jeffem Bridgesem w roli głównej ma dziś wśród wielu widzów kultowy status. Bridges gra programistę przetransportowanego w świat komputerowego oprogramowania, skąd próbuje wrócić do świata rzeczywistego. Akcja sequela toczy się dwadzieścia lat później.

„Deadline” podkreśla, że pomimo wyboru reżysera trzeci Tron nie otrzymał jeszcze oficjalnie zielonego światła. Zdecydowanie można jednak mówić o tym, że jego powstanie jest coraz bardziej prawdopodobne. Czekamy na dalsze informacje. 

Ostatnio dodane