Nowe szaty króla piekieł. Pierwsze zdjęcia z rebootu HELLBOYA

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

W maju tego roku dowiedzieliśmy się, że mimo wciąż podsycanych nadziei definitywnie nie powstanie trzecia część Hellboya Guillermo del Toro, a seria doczeka się odświeżenia. Za kamerą rebootu stanie serialowy twórca Neil Marshall, głównym scenarzystą będzie sam autor komiksu – Mike Mingola, całość przygotowywana jest pod kątem kategorii wiekowej R (pozwalającej m.in. na sceny seksu, przemocy i przekleństwa), w roli tytułowej wystąpi David Harbour (Stranger Things), partnerować mu będą Ian McShane (Amerykańscy bogowie), Daniel Dae Kim (Hawaii 5.0), Penelope Mitchell (Hemlock Grove) i Milla Jovovich (jako główna antagonistka – Blood Queen). Film figurujący pod roboczym tytułem Hellboy: Rise of the Blood Queen ma mieć premierę już w przyszłym roku. Wczorajszej nocy do sieci trafiły dwa pierwsze zdjęcia Davida Harboura w roli chłopca z piekła.

Nie widać tutaj rewolucji względem wizerunku Rona Perlmana, ale wynika to wyłącznie z bliskości do pierwowzoru w obu projektach. Pokusiłbym się jednak, że Hellboy Harboura wygląda dużo poważniej, mroczniej i naturalniej.

W sierpniu poznaliśmy także fabułę filmu. W nadchodzącej produkcji Hellboy trafi do Anglii, gdzie będzie musiał zmierzyć się z Nimue, ukochaną Merlina i Królową Krwi. Stawką starcia jest – oczywiście! – los świata.

Ostatnio dodane