Najdroższy serial Netfliksa: Seria niefortunnych zdarzeń

Autor: Berenika Kochan
opublikowano

Nieczęsto na rynku wydawniczym dla dzieci i młodzieży spotyka się pozycje, które aż ociekają czarnym humorem. Na podstawie Serii niefortunnych zdarzeń w 2004 powstał już film pełnometrażowy (któremu powodzenia nie zapewniła nawet główna rola Jima Carreya, a także udział Meryl Streep i Jude’a Lawa), a 13 stycznia 2017 serial udostępni Netflix.

Odtwórca jednej z głównych ról (naprawdę trudno go rozpoznać pod charakteryzacją Hrabiego Olafa), Neil Patrick Harris, w wywiadzie dla Live! With Kelly wyjawił, że to najdroższa dotąd produkcja największej internetowej “wypożyczalni” filmów. Aktor nie może zapewne szafować cyferkami, jednak oglądając poświęcone serialowi materiały wideo, można się domyślić, że dużą część budżetu pochłonęła nie tylko jego gaża.

Najnowsze promo:

Na potrzeby A Series of Unfortunate Events autorstwa Marka Hudisa (twórca Czystej krwi, Siostry Jackie czy Różowych lat 70-tych), wykreowano niezwykłe, opisane przez Lemony’ego Snicketa w 13 tomach uniwersum. Neil Patrick Harris zdradził, że serial jest bardzo wierny książkom, choć w niektórych momentach bardziej mroczny – tak, by spodobał się zarówno dzieciom, jak i nastolatkom, dwudziesto-, trzydziesto- i czterdziestolatkom. To dopiero wyzwanie!

Tysiące dolarów musiały zatem kosztować scenografia, kostiumy, charakteryzacja, a także skuteczny, skierowany do różnorodnych grup docelowych marketing.

A Series of Unfortunate Events to historia, której czytanie odradza sam autor, mówiąc, że i tak nie zakończy się dla głównych bohaterów szczęśliwie. Wioletka, Klaus i Słoneczko to osierocone w pożarze domu rodzeństwo. Niesamowite, obdarowane licznymi talentami dzieci trafiają pod opiekę dalekiego krewnego, Hrabiego Olafa, który swoich nowych podopiecznych (delikatnie ujmując) nie lubi. Po ucieczce od złego wuja, dzieci tułają się po powinowatych i znajomych (jedna postać bardziej zwariowana od drugiej, w rolach opiekunów m.in. Joan Cusack, Aasif Mandvi, Alfre Woodard i K. Todd Freeman), a Olaf wciąż depcze im po piętach.

Wiadomo, że pierwszy sezon ma odzwierciedlić historię z tomów 1 – 4 – twórcy otworzyli sobie furtkę do produkcji kolejnych.

  • TAGI:

Ostatnio dodane