MICHAŁ KOTERSKI zagra EDWARDA GIERKA w filmie biograficznym. Jest zdjęcie w charakteryzacji

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

27 lipca ruszą zdjęcie do filmu Gierek, biografii polskiego polityka, działacza komunistycznego, a w latach 1970–1980 I sekretarz KC PZPR. Tytułową rolę w filmie zagra Michał Koterski, który do tej pory występował głównie w komediach – ostatnio mogliśmy go oglądać m.in. w Swingersach

Oprócz Koterskiego w filmie zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską (w roli Stanisławy Gierek) oraz Jana Frycza i Rafała Zawieruchę. Producent filmu, Global Studio, podzielił się na Instagramie zdjęciem Koterskiego w charakteryzacji. Tak aktor będzie się prezentować w filmie:

Inne zdjęcie dodał sam Koterski, pisząc, że to najtrudniejsze wyzwanie w jego karierze. Aktor przytył do roli 17 kg. W poście Koterskiego zobaczycie też zdjęcie Małgorzaty Kożuchowskiej.

View this post on Instagram

Towarzysze !!! To już oficjalnie , w końcu mogę wam zdradzić do jakiej roli te wszystkie przygotowania i dodatkowe kilogramy ( aż 17 😬 ) ,przede mną najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w mojej dotychczasowej karierze !!! Przedstawiam wam pierwszego sekretarza KC PZPR towarzysza Edwarda Gierka . Ale to nie koniec niespodzianek moja żonę Stanisławe Gierek zagra jedyna niepowtarzalna Małgorzata Kożuchowska 🤩 Na resztę obsady musicie jeszcze chwile poczekać . Za dwa tygodnie ruszają zdjecia , trzymajcie za mnie kciuki 👍🏼 Pomożecie ??? #gierek #nowyprojekt #nowyfilm #prawdziwahistoria #najlepszyfilm #kino #movie #truestory #bestactor #globalstudio #🎥👑🎬 Produkcja : @globalstudio.film Reżyseria i zdjecia : Bracia Węgrzyn Tutaj mozecie dowiedzieć trochę więcej o tej produkcji 👇👇👇 https://kobieta.onet.pl/michal-koterski-w-roli-gierka-mamy-zdjecia-z-planu-filmowego/515cvm8

A post shared by Michał Koterski (@misiekkoterski) on

Autorami scenariusza są publicysta i dziennikarz Rafał Woś, Krzysztof Tyszowiecki oraz Michał Kalicki. Za reżyserię odpowiadają Michał i Wojciech Węgrzynowie. Zarówno oni, jak i scenarzyści współpracowali już z Kożuchowską przy okazji Procederu (Krzysztof Tyszowiecki oraz Michał Kalicki byli wówczas współscenarzystami, a współpracował z nimi Rafał Woś, Michał Węgrzyn był reżyserem, zaś Wojciech – operatorem).

Zainteresował was ten projekt?

Ostatnio dodane