MATRIX 4. Keanu Reeves na filmiku z planu kontynuacji słynnego science fiction!

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Trwa realizacja nowego Matriksa. Czwarta odsłona serii powstanie według scenariusza i w reżyserii Lany Wachowski, a swoje role powtórzą Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity). Do sieci trafiło krótkie nagranie, na którym widać tego pierwszego.

O tym, że prace na planie rozpoczną się wkrótce, dowiedzieliśmy się pod koniec stycznia. Agencja Dwyer Casting ogłosiła wtedy, że poszukuje statystów do produkcji nazywanej Project Ice Cream, w której udział ma wziąć Keanu Reeves. W sierpniu zeszłego roku przekazano, że to kryptonim właśnie czwartego Matrixa. Na podstawie komunikatu agencji można stwierdzić, że zdjęcia rozpoczęły się wczoraj i potrwają do marca.

Studio Warner Bros. już kilka lat przymierzało się do realizacji kolejnej części hitu sprzed 20 lat (cała trylogia zarobiła ponad 1,6 miliarda dolarów na całym świecie). W zeszłym roku Keanu Reeves wyraził chęć powrotu do roli, zachęcony udziałem Wachowskiej w projekcie, a studio otrzymało scenariusz. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie fabuła nowej części i w jakim czasie będzie mieć miejsce. W obsadzie znajdą się również Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Niedawno dowiedzieliśmy się, że swojej roli nie powtórzy Hugo Weaving.

Premiera zaplanowana jest na 21 maja 2021 roku. 

Ostatnio dodane