Marvel zapowiada NOWE SERIALE na platformie Disney+! Jakich superbohaterów zobaczymy?

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Wydawało się, że Marvel wyczerpał nakład ekscytujących wieści podczas Comic Conu – było to jednak mylne założenie. W trakcie D23 Expo ogłoszono, że na platformie Disney+ pojawią się nowe seriale, oczywiście już poza tymi zapowiedzianymi wcześniej. Wejdą one w skład czwartej fazy.

Kevin Feige potwierdził, że w realizacji są historie o takich bohaterach jak She-Hulk, Moon Knight i Ms. Marvel. Oto, kim są pokrótce.

Prawdziwe nazwisko She-Hulk to Jennifer Walters – w komiksach była kuzynką Bruce’a Bannera, a swoje moce otrzymała po transfuzji krwi otrzymanej od tego bohatera. W przeciwieństwie do Hulka, She-Hulk od początku zachowuje po przemianie swoją inteligencję oraz osobowość.

Moon Knight  to były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Chonsu. Jego moc zależy od fazy Księżyca.

Ms. Marvel to z kolei pseudonim używany pierwotnie przez Carol Denvers, która w MCU działa jako Kapitan Marvel i grana jest przez Brie Larson. Najnowsza komiksowa inkarnacja Ms. Marvel – ta, na której skupi się serial – to Kamela Khan, dziewczyna, która potrafi rozciągać się i zmieniać swój kształt. W historii Marvela jest to pierwsza muzułmańska bohaterka z własną serią.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ujrzymy seriale na platformie i kto w nich wystąpi (swego czasu mówiło się, że Moon Knighta mógłby zagrać Keanu Reeves), ale Kevin Feige zdradził kilka informacji na temat innych zapowiedzianych seriali Marvela.

  • animowany serial What If…? zadebiutuje latem 2021 i będzie pokazywać alternatywne wersje wydarzeń znanych z uniwersum. Na D23 pokazano materiał z zombie Kapitanem Ameryką i agentką Carter, która przejmuje jego tarczę (choć zmodyfikowaną). W jednym odcinku zobaczymy też prawdopodobnie Tony’ego Starka jako Star-Lorda. Głosów użyczy niemal cała obsada MCU.
  • serial o Lokim pojawi się wiosną 2021 i będzie składać się z sześciu odcinków. Reżyserią zajmie się Kate Herron, autorka Sex Education. Serial opowie o tej wersji Lokiego, która w Avengers: Końcu gry zniknęła z Tesseractem podczas podróży Avengers w czasie.
  • w serialu Falcon & Winter Soldier zobaczymy Wyatta Russella, który zagra Johna Walkera – w komiksach to on był wybrańcem rządu na zastąpienie Steve’a Rogersa jako Kapitana Ameryki.
  • WandaVision zadebiutuje wiosną 2021, a jego akcja będzie się toczyć po wydarzeniach z Avengers: Końca gry. Feige zapowiedział, że po części będzie to sitcom, po części klasyczne widowisko.
  • Thor: Love and Thunder pojawi się Kat Dennings, która w pierwszej i drugiej części przygód Thora wcielała się w Darcy. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, scenariusz filmu nie jest jeszcze ukończony.

Wygląda na to, że serialowa strona MCU wkrótce będzie równie rozbudowana, co filmowa. Czekacie na nadchodzące produkcje? 

Ostatnio dodane