M. Night Shyamalan rzucił bombę. Kręci crossover dwóch swoich filmów!

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Dobra rada – wszyscy ci, którzy nie znają ani filmu Niezniszczalny, ani tym bardziej Split, niech lepiej tego newsa nie czytają. Zdradza on bowiem dość istotne elementy fabuł. No chyba że kwestia ewentualnego zaskoczenia jest wam zupełnie, ale to zupełnie obojętna.

_____________________________

Stało się to, co wszyscy fani twórczości M. Night Shyamalana przypuszczali już od jakiegoś czasu. Reżyser, za pośrednictwem Twittera, oficjalnie potwierdził realizację sequela filmu Niezniszczalny z 2000 roku. I co ważne, film ten będzie także pełnił rolę kontynuacji historii zaprezentowanej w Split. Szykuje się zatem niesamowicie ciekawy crossover.

Jak to możliwe? A tak, że zakończenie Split jasno wyłożyło, że akcja obu filmów jest osadzona dokładnie w tym samym uniwersum. Glass, bo taki tytuł ma mieć zapowiadany projekt, będzie zatem łącznikiem obydwu historii. Przypomnijmy, że Niezniszczalny opowiadał o człowieku, który odkrywa w sobie nadnaturalne pokłady siły. Wszak jako jedyny wyszedł cało z katastrofy kolejowej. Niejaki Pan Szklanka, komiksowy fanatyk, uświadamia mu w końcu tkwiący w nim superbohaterski potencjał.

Główny bohater Niezniszczalnego pojawia się w finale Split. Siedzi w kawiarni i wsłuchuje się w doniesienia medialne o niebezpieczeństwie, jakie może płynąć ze strony mężczyzny o mnogiej osobowości. Czy zatem to on będzie tym, który go powstrzyma? Dowiemy się za jakiś czas, na razie ukończony został scenariusz, a premiera filmu zapowiedziana została na 18 stycznia 2019. Tytuł filmu jednak sugeruje, że ważną rolę odegra w nim Pan Szklanka. Co ważne, w filmie pojawią się gwiazdy obydwu filmów – Bruce Willis i Samuel L. Jackson z Niezniszczalnego oraz James McAvoy i Anya Taylor-Joy ze Split.

Mam wrażenie, że można to już powiedzieć bardzo stanowczo – M. Night Shyamalan najgorsze lata ma już za sobą. Wyraźnie widać, że powrót na łono kina grozy wyszedł na dobre jego twórczości. Glass ma wszystkie atrybuty do tego, by stać się hitem. Znane i przyciągające do kin nazwiska, a także, a może przede wszystkim, cholernie ciekawą historię do opowiedzenia, będącą wynikiem połączenia sukcesów dwóch wyjątkowo dobrze przyjętych filmów. Takiego Niezniszczalnego na przykład fani do dziś uważają za najlepszy film Shyamalana i od lat domagają się jego kontynuacji. Twist w końcówce Split zaskakująco otworzył temu furtkę. Nic tylko zacierać ręce i czekać.

Ostatnio dodane