KURTYNA W GÓRĘ! Nowe postacie GWIEZDNYCH WOJEN na unikalnych zdjęciach

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Z chwilą, gdy ukazał się pierwszy zwiastun Ostatnich Jedi, czyli VIII epizodu Gwiezdnych wojen, oczywisty stał się fakt, że coraz częściej docierać będą do nas nowe materiały promocyjne widowiska. Premiera filmu w grudniu, więc decydenci z Disneya nie próżnują i powoli rozkręcają machinę.

Magazyn „Vanity Fair” otrzymał na przykład możliwość wykonania unikalnej sesji zdjęciowej z planu widowiska. Fotografie zostały wykonane przez Annie Leibovitz – jedną z najbardziej znanych i cenionych fotograficzek amerykańskich. Prócz tego, że zdjęcia przypominają poznanych już bohaterów, a ponadto wypełnia je atmosfera tęsknoty za zmarłą Carrie Fisher – filmową księżniczką Leią – która prezentuje się na nich wyjątkowo witalnie (ujmuje szczególnie zdjęcie aktorki z Markiem Hamillem), dla fanów najistotniejszy będzie jednak inny fakt wynikający z publikacji. Ujawniony został bowiem wygląd nowych postaci, które w Ostatnich Jedi po raz pierwszy zaprezentują się publiczności.

Oczy internautów zwrócone są w kierunku trzech figur. Na jednym zdjęciu widzimy bohatera granego przez Benicio Del Toro, czyli niejakiego DJ’a. Już teraz można stwierdzić, że to jedna z najbardziej tajemniczych postaci filmu przygotowywanego przez Riana Johnsona. DJ określany jest przez twórców jako postać „zaciemniona, o niejasnych aliansach”. Nie wiadomo bowiem kim jest ani co znaczy jego ksywa, która nie jest raczej oficjalnym określeniem tej osoby. Twórcy jednak zapewniają, że skrót „DJ” ma swoje uzasadnienie i zostanie ono ujawnione. Mnie ten bohater przypomina jakiegoś galaktycznego włóczęgę, który w pewnym momencie będzie musiał wybrać, po której stronie konfliktu siebie plasuje.

Pozostała dwójka nowych postaci jest o wiele łatwiejsza do identyfikacji. Ujawniono, że Laura Dern zagra panią wiceadmirał Amylyn Holdo, która będzie postacią pozytywną, stojącą po stronie Ruchu Oporu. Według jednego z raportów z planu, ma ona kontrastować z Leią Organą – nie wiadomo, czy tylko wyglądem. Na zdjęciach widać także niejaką Rose Tico graną przez azjatycką aktorkę Kelly Marie Tran. Jej bohaterka to członkini Ruchu Oporu, towarzyszka Poe Damerona i Finna. To także siostra Paige, innej współtowarzyszki Damerona, granej przez Veronikę Ngo (jej wygląd nie został jednak jeszcze ujawniony).

A wam jak podobają się zdjęcia?

Daisy Ridley i Mark Hamill

Carrie Fisher z córką Billie Lourd

Mark Hamill i Carrie Fisher

Anthony Daniels jako C3PO oraz inne droidy i ludzie nimi sterujący

Carrie Fisher, Rian Johnson (reżyser), Mark Hamill i Kathleen Kennedy (producent)

Neal Scanlan (siedzący) – spec od wizerunku kosmitów

Michael Kaplan (siedzący) – kostiumograf

Daisy Ridley i Joonas Suotamo jako Chewbacca

Daisy Ridley

Domhnall Gleeson, Adam Driver, i Gwendoline Christie.

Adam Driver

Carrie Fisher, Oscar Isaac, John Boyega i Kelly Marie Tran

Laura Dern

Benicio Del Toro

Ostatnio dodane