search
REKLAMA
News

KEIRA KNIGHTLEY zapomniała, kogo grała w jednej z części STAR WARS

Łukasz Budnik

27 września 2020

REKLAMA

Jedną z ciekawostek dotyczących Mrocznego widma, pierwszego epizodu Gwiezdnych wojen, jest fakt że w jednej z ról mogliśmy oglądać czternastoletnią w momencie premiery Keirę Knightley. Popularna dzisiaj aktorka wcieliła się w tam w Sabé, służkę Padmé Amidali, która w celach bezpieczeństwa wchodziła w jej rolę przy różnych okazjach. 

Podczas niedawnego wywiadu, Knightley została spytana o swoje doświadczenie na planie filmu. Okazało się, że aktorka nie pamięta nawet, w kogo się wcieliła.

Zaraz. Kogo tam zagrałam? To nie była Padmé? (…) Wiesz, podczas kręcenia tego filmu miałam 12 lat i widziałam go tylko raz, rok po jego premierze. Więc zagrałam Sabé i przeżyłam? Dobra! Mam nadzieję, że wiodła później szczęśliwe życie na dalekiej planecie. Na pewno tak było.

To nie pierwszy raz, gdy Knightley dzieli się wspomnieniami (a raczej ich brakiem) z pracy przy Gwiezdnych wojnach. W marcu tego roku mówiła, że pamięta głównie fakt, jak ciężki był stroik we włosach – do tego stopnia, że bolała ją głowa – oraz że zasypiała na planie ze zmęczenia. Aktorka została jeszcze zapytana, czy kiedykolwiek zwrócono się do niej z propozycją, by znów zagrała rolę Sabé. Odparła ze śmiechem:

Powtórzenie roli postaci, której imienia nawet nie pamiętam? Nie było takiej propozycji.

Wiedzieliście, że Knightley pojawiła się w Mrocznym widmie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA