search
REKLAMA
News

JOHN CARPENTER zdradził, który współczesny horror go zachwycił

Jaki film John Carpenter uważa za świetny?

Łukasz Budnik

29 sierpnia 2022

REKLAMA

John Carpenter to uznany reżyser, który ma na koncie takie klasyki horroru i science fiction, jak HalloweenCośOni żyją czy Christine. W niedawnej rozmowie z New York Times twórca zdradził, jaki film grozy z ostatnich kilkunastu lat on sam ceni sobie najbardziej.

Carpenter wyróżnił szwedzki film Pozwól mi wejść z 2008 roku.

Uważam, że “Pozwól mi wejść” jest świetne. To film, który na nowo odkrywa opowieści o wampirach i za to bardzo go podziwiam.

Film Tomasa Alfredsona powstał na podstawie powieści pt. “Wpuść mnie” autorstwa Johna Ajvidego Lindqvista i opowiada historię dwunastoletniego chłopca i jego przyjaźni z dziewczynką, która jest wampirem. Już dwa lata po premierze do kin trafiła amerykańska wersja filmu, którą wyreżyserował Matt Reeves. Została ona świetnie przyjęta przez krytyków, ale nie poradziła sobie dobrze w box office.

Carpenter swój ostatni dotąd film wyreżyserował w 2010 roku – był to Oddział, w którym główną rolę zagrała Amber Heard. Twórca pojawił się jednak na ekranie m.in. w Studiu 666 i pracuje też jako kompozytor. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA