JOAQUIN PHOENIX dzień po Oscarach ratował krowę i cielaka

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Joaquin Phoenix wielokrotnie triumfował podczas minionego sezonu nagród, zdobywając statuetki za swoją rolę w Jokerze. Ukoronowaniem tej drogi był Oscar. Swoje przemówienia Phoenix często wykorzystywał aby poruszać światopoglądowe kwestie – gdy odbierał nagrodę Akademii, podjął temat praw zwierząt i sposobu działania w przemyśle mleczarskim, wspominając między innymi, że młode krów są oddzielane od matek. Już kolejnego dnia aktor aktywnie działał w tej sprawie.

Phoenix, w towarzystwie kamer i przedstawiciela placówki Farm Sanctuary, będącej schronieniem dla zwierząt, udał się do rzeźni firmy Manning Beef, gdzie porozmawiał z jej prezesem, Anthonym Di Marią i przedstawił swoje poglądy. Tak się złożyło, że jedna z krów przechowywanych w rzeźni urodziła wcześniej cielę. Phoenixowi po rozmowie udało się oswobodzić zwierzęta. Krowa i cielak (nazwane Liberty i Indigo) zostały przetransportowane na teren Farm Sanctuary, gdzie przebywają w tym momencie również inne krowy.

Tak Phoenix skomentował całe zdarzenie:

Nie spodziewałem się, że nawiążę przyjacielskie relacje w rzeźni, ale poznanie Anthony’ego i otworzenie się przed nim uświadomiło mi, że może nas więcej łączyć niż dzielić. Bez jego aktu dobroci, Liberty i jej młode, Indigo, spotkałyby straszny koniec.

Z pewnością to nie ostatni raz, gdy Phoenix aktywnie walczy o prawa zwierząt. Jeśli nie mieliście wcześniej okazji zapoznać się z jego oscarowym przemówieniem, możecie je obejrzeć poniżej (od 3:25):

 

Ostatnio dodane