Jaki byłby BATMAN w reżyserii Bena Afflecka

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Zanim studio zdecydowało się na realizację solowego filmu o Batmanie w reżyserii Matta Reevesa (Wojna o planetę małp) i ogłoszono, że rola Bruce’a Wayne’a przypadła Robertowi Pattinsonowi, za cały projekt odpowiedzialny był Ben Affleck. Gwiazdor miał nie tylko zagrać główną rolę, ale też przygotować scenariusz i wyreżyserować film. Jak miała wyglądać ta produkcja?

Robert Richardson – autor zdjęć do Nocnego życia Afflecka – zdradził przy okazji promocji Pewnego razu.. w Hollywood, że akcja filmu miała mieć miejsce w Azylu Arkham, zakładzie psychiatrycznym, do którego trafiają najwięksi przeciwnicy Batmana, tacy jak Joker czy Dwie Twarze.

Skupiał się na szaleństwie… Wkraczał do Arkham, wkraczał tam, gdzie wszyscy byli źli. (…) Mieliśmy scenariusz, ale nie był on zadowalający. Trzeba byłoby włożyć w niego jeszcze dużo pracy.

Jesteście ciekawi, jak wyglądałby filmowy Batman w interpretacji Bena Afflecka? Warto pamiętać, że podobny pomysł wykorzystywano w produkcji Batman: Arkham Asylum, pierwszej części popularnej serii gier.

Ostatnio dodane