search
REKLAMA
News

Jak Robert Downey Jr. zareagował na Chrisa Hemswortha na planie AVENGERS? “Je*ać go”

“Avengers” w tym roku będzie obchodzić dziesięciolecie.

Łukasz Budnik

14 stycznia 2022

downey hemsworth
REKLAMA

W przyszłym roku minie 10 lat od premiery Avengers Jossa Whedona, w którym oryginalna szóstka herosów MCU po raz pierwszy działała wspólnie w celu powstrzymania zagrożenia – konkretnie Lokiego i jego armii. Choć od tamtego czasu część tych postaci umarła na ekranie, a inne otrzymały własne historie, kontakt między aktorami się nie zatarł, o czym opowiadał Jeremy Renner promując serial Hawkeye.

Teraz Renner przytoczył historię z początku współpracy całej szóstki. Aktor opowiedział anegdotę o tym, jak Robert Downey Jr. żartobliwie zareagował poznawszy Chrisa Hemswortha, ekranowego Thora.

To było jak dołączenie do nowej drużyny sportowej. Znałem Roberta Downeya Juniora, znałem Scarlett Johansson, ale nie znałem jeszcze Chrisa Hemswortha. Jest wspaniały, ale wtedy o tym nie wiedzieliśmy. Pierwszego dnia czekaliśmy w naszych kostiumach, wyglądało to jak Halloween. Byliśmy podekscytowani, ale czuliśmy się absurdalnie. W jakiś sposób wszyscy się znaliśmy, z wyjątkiem Hemswortha, bo on pochodzi z Australii. Jest najwyższy, najlepiej wygląda… Downey stwierdził: “Musimy mu przetrącić kolano. Trzeba go powalić. Za dobrze wygląda. Jest za wysoki i zbyt czarujący. Je*ać go”.

avengers 2012

Choć Renner opisuje to tak, jakby cała obsada spotkała się po raz pierwszy dopiero na planie, to było nieco inaczej; po raz pierwszy aktorzy stanęli razem w jednym pomieszczeniu na Comic-Conie w 2010 roku, gdzie ogłoszono, że Avengers powstanie. Wygląda jednak na to, że dopiero przy przymiarkach kostiumów mogli w pełni się poznać.

Rennera mogliśmy niedawno oglądać we wspomnianym serialu Hawkeye, z kolei Mark Ruffalo powtórzy rolę Hulka w nadchodzącym She-Hulk. Na wielkim ekranie jako Thor ponownie wystąpi Chris Hemsworth, a to za sprawą filmu Thor: Miłość i grom Taiki Waititiego. 

Zdjęcie główne: The Direct

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA