Imponująca obsada w nowym filmie twórcy VICE. Streep, Blanchett, Chalamet, DiCaprio i inni

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Adam McKay – twórca m.in. Vice oraz Big Short – pracuje nad nowym filmem. Don’t Look Up opowie o astronautach z niższego szczebla, którzy próbują uświadomić ludzi, że do Ziemi zbliża się asteroida zdolna zniszczyć całą planetę – nikt im jednak nie wierzy. W lutym do obsady filmu filmu dołączyła Jennifer Lawrence, teraz natomiast ogłoszono pozostałych aktorów, którzy wezmą udział w projekcie. Lista nazwisko robi wrażenie.

Poza Lawrence, w filmie wystąpią  Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry i Tomer Sisley. O części nazwisk mówiło się już wiosną, jednak dopiero teraz obsada została oficjalnie potwierdzona, na czele z DiCaprio, którego obecność była niepewna ze względu na inny projekt: Killers of the Flower Moon Martina Scorsese. McKay zajmie się reżyserią, jest też autorem scenariusza.

Źródło: Deadline

Film powstaje dla Netflixa (to pierwsza produkcja platformy, z którą związany jest DiCaprio). Jeszcze nie wiadomo, kiedy ekipa wejdzie na plan – oryginalnie McKay chciał ruszyć z realizacją filmu już w kwietniu, cały proces opóźnił się jednak ze względu na pandemię. Na ten moment czekamy na dalsze informacje.

Ciekawi was ten projekt?

Ostatnio dodane