Ile ostatecznie zarobiły KOTY w kinach? Porażka jest ogromna

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Kotyfilm Toma Hoopera oparty na musicalu pod tym samym tytułem, to jeden z najsłynniejszych filmów przełomu 2019 i 2020 roku, choć z pewnością nie w taki sposób, w jaki życzyliby sobie twórcy. Obraz najpierw został zmiażdżony przez krytyków, potem wycofany z walki o Oscary, a wreszcie wyśmiany podczas ceremonii ich rozdania. Teraz, gdy po ośmiu tygodniach wyświetlania musical nie jest już pokazywany w kinach, możemy podsumować jego zarobki. Wygląda to fatalnie. 

Budżet Kotów wyniósł 95 milionów dolarów, tymczasem w USA film zarobił nieco ponad 27 milionów dolarów (przypomnijmy – w ciągu ośmiu tygodni). Trochę lepiej sytuacja wygląda na rynkach zagranicznych, choć nie na tyle, żeby ktokolwiek z twórców mógł być zadowolony. Poza granicami Stanów Zjednoczonych Koty zarobiły około 45 milionów dolarów, zatem pełna kwota z kin to 72 miliony USD – sporo zabrakło nawet do tego, by zrównać się z budżetem.

Dla porównania – inny musical Hoopera, Nędznicy, zgarnął na świecie 441 milionów dolarów przy budżecie 61 milionów. Koty były jednak mocno krytykowane już na etapie zwiastunów, przy okazji których widzowie po raz pierwszy zobaczyli projekt tytułowych postaci, tak mocno później wyśmiewany. Film Hoopera jest aktualnie nominowany do dziewięciu Złotych Malin, przyznawanych najgorszym filmom roku. Mieliście okazję obejrzeć Koty?

Dane dotyczące zarobków pochodzą z portalu Box Office Mojo. 

Ostatnio dodane