HBO planuje serial na podstawie PARASITE

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Zagraniczne media poinformowały, że HBO negocjuje prawa do zaadaptowania filmu Parasite na miniserial telewizyjny. W tym momencie trwają rozmowy na temat szczegółów umowy.

Czynny udział przy tworzeniu serialu miałby reżyser filmowego oryginału, który jest jednym z najczęściej nagradzanych obrazów zeszłego roku (kilka dni temu otrzymał Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego, wcześniej Złotą Palmę w Cannes), Joon-Ho Bong. Twórca nawiązałby współpracę z Adamem McKayem, autorem między innymi Big Short Vice, który produkuje także inny serial HBO – Sukcesję. Panowie zaadaptowaliby Parasite na anglojęzyczny serial.

Parasite kadr

Parasite opowiada o biednej rodzinie Kimów, których syn zostaje zatrudniony jako korepetytor w domu zamożnych ludzi. Kimowie dostrzegają szansę na poprawienie swojej sytuacji materialnej i obmyślają pewien plan. Nie wszystko jednak idzie po ich myśli.

Nie wiadomo jeszcze, czy serial nawiązywałby w jakiś sposób do filmu, czy stanowił po prostu jego anglojęzyczny remake. Zapewne wkrótce dowiemy się kolejnych szczegółów na ten temat.

Ostatnio dodane