search
REKLAMA
News

HAYDEN CHRISTENSEN broni niesławnych dialogów w prequelach STAR WARS

Hayden Christensen w serialu “Obi-Wan Kenobi” powraca do roli Dartha Vadera.

Łukasz Budnik

25 maja 2022

Anakin Skywalker anakin skywalker
REKLAMA

Już pojutrze premiera serialu Obi-Wan Kenobi, poświęconego postaci granej znów przez Ewana McGregora. Przypomnijmy, że akcja serialu została osadzona 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, a więc 9 lat przed Nową nadzieją, w czasie, gdy Kenobi przebywał na Tatooine. Fabuła opowie o misji ratunkowej, której podejmie się Jedi. Doprowadzi ona do kolejnego starcia z Darthem Vaderem, w którego raz jeszcze wcieli się Hayden Christensen. 

Aktorzy powracają do swoich ról po raz pierwszy od czasu trzeciej części sagi, która zadebiutowała w 2005 roku. Christensen w ramach promocji udziela wywiadów na temat serialu i całej serii, a w jednym z nich wypowiedział się na temat niesławnych dialogów z trylogii prequeli, które do dziś powodują zgrzytanie zębami u fanów. Prym wiedzie tu zwłaszcza Atak klonów i wątek romantyczny z udziałem Anakina i Padme, w tym słynny monolog o tym, dlaczego Skywalker nie lubi piasku.

Christensen ma swoje wyjaśnienie:

George Lucas tworzy unikalny świat, w którym wszystko jest bardzo specyficzne, w tym to, jak bohaterowie wyglądają i w jaki sposób mówią. Myślę, że czasem ludzie przeoczają ten fakt i oczekują, że bohaterowie będą rozmawiać w taki sposób, jak my. Nie do tego dążyliśmy.

O dialogach wypowiadał się też sam Lucas. Na łamach książki Star Wars Archives: 1999-2005 twórca mówił na przykładzie Ataku klonów:

“Epizod II” był tworzony bardzo szczerze, to w żadnym stopniu nie żarty. Jest to spójne, nie tylko z resztą filmu, lecz także z całościowym stylem “Gwiezdnych wojen”, którego wiele osób nie rozumie. Nie są świadomi tego, że te filmy są niczym western z lat 30. lub seriale nadawane w niedzielny poranek. To był bardziej romantyczny okres tworzenia filmów i produkcji przygodowych. Ten film jest zaś nawet bardziej melodramatyczny niż pozostałe.

Oprócz McGregora i Christensena, w serialu Obi-Wan Kenobi pojawią się jeszcze między innymi Joel Edgerton i Bonnie Piese, powtarzając swoje role Owena i Beru Lars, grane przez nich w dwóch prequelach, oraz Rupert Friend, Sung Kang, Indira Varma i Moses Ingram, która wcieli się w inkwizytorkę Revę. Reżyserią odcinków zajęła się Deborah Chow.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA