Gwiazda uniwersum MARVELA krytykowana na Twitterze. Powodem post o szczepionkach na COVID-19

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Kilka tygodni temu w mediach społecznościowych – głównie na Twitterze – spadła wielka fala krytyki na Chrisa Pratta. Chodziło wówczas o fakt, że aktor należy do konserwatywnego kościoła i, jak zauważyli użytkownicy, popiera Donalda Trumpa. Sprawa rozeszła się po kościach (Pratt nie odniósł się do niej osobiście), tymczasem w ogniu krytyki znalazła się kolejna gwiazda kinowego uniwersum Marvela – Letitia Wright.

Aktorka dołączyła do rodziny Marvela w Czarnej Panterze, gdzie wcieliła się w Shuri, siostrę głównego bohatera. Wright powtórzyła swoją rolę w Avengers: Wojnie bez granic oraz Avengers: Końcu gry i z pewnością pojawi się też w sequelu Czarnej Pantery. Aktorka znalazła się pod ostrzałem fanów po tym, jak udostępniła na Twitterze link do filmiku, którego autor kwestionuje skuteczność szczepionek przeciwko COVID-19. Nie podpiera tego jednak żadnymi naukowymi faktami, a jedynie własnymi doświadczeniami. Użytkownicy w odpowiedzi zarzucili Wright, że rozprzestrzenia mylne informacje. Aktorka broniła się mówiąc, że nie jest przeciwko szczepionkom, ale uważa, że warto zadawać pytania. Później stwierdziła, że jeśli nie idzie się z prądem, ale myśli samemu i zadaje pytania, z automatu staje się skreślona. Wreszcie dodała, że nie miała zamiaru nikogo urazić, a jedynie wyrazić obawę na temat tego, co przyjmujemy do naszych ciał.

W rozmowę wciągnięty został nawet kolega Wright z uniwersum Marvela – Don Cheadle, który wciela się w War Machine’a. Aktor po zapoznaniu się z filmikiem stwierdził, że to absolutne bzdury i nie broniłby nikogo, kto je udostępnia. Zapowiedział też, że porozmawia z Wright poza Twitterem.

Co sądzicie o tej sprawie?

Ostatnio dodane