GAL GADOT chciała porzucić aktorstwo, zanim ZACK SNYDER obsadził ją w roli Wonder Woman

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Już 18 marca na HBO Max (i HBO Go) pojawi się Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, gdzie po raz kolejny zobaczymy Gal Gadot w roli Wonder Woman. Aktorka pierwszy raz zagrała tę ikoniczną postać w Batman v Superman: Świcie sprawiedliwości z 2016 roku i zgodnie została uznana za jeden z najjaśniejszych punktów tego ogółem niezbyt dobrze przyjętego filmu. Niewiele jednak brakowało, by Gadot całkowicie odpuściła aktorstwo.

Aktorka udostępniła na Instagramie zdjęcie zrobione przez Snydera w dniu, w którym przyjechała do Los Angeles na próbne zdjęcia z Benem Affleckiem. Gadot napisała:

Przyjechałam na LA na 30 godzin w czasie zdjęć do filmu w Tel Avivie. Chciałam rolę Wonder Woman tak bardzo, że było to warte tej wyprawy. Na zawsze będę wdzięczna Zackowi, że mnie obsadził i uwierzył, że mogę przedstawić Dianę na ekranie. Gdy to zdjęcie było robione, nie miałam pojęcia, co przyniesie przyszłość – widząc je, czuję dużą nostalgię. Jest także dowodem na to, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Byłam na skraju porzucenia aktorstwa… A potem stało się to.

Przed otrzymaniem roli Wonder Woman, Gadot wystąpiła m.in. w serii Szybcy i wściekli, jednak jej postać została uśmiercona w szóstej części cyklu. Gdy aktorka dostała rolę Diany, reakcje widzów były mieszane – Gadot przekonała ich do siebie dopiero w samym filmie. Rolę Wonder Woman powtórzyła już w dwóch solowych filmach oraz kinowej wersji Ligi Sprawiedliwości. Zobaczymy ją także w Wonder Woman 3. 

Poniżej słynna scena z Batman v Superman, w której Gadot po raz pierwszy pojawia się w kostiumie superbohaterki:

Ostatnio dodane