EROTICA 2022. Zdjęcia promocyjne z pierwszego POLSKIEGO filmu NETFLIXA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Jesienią ma zadebiutować pierwszy oryginalny polski film Netflixa, zatytułowany Erotica 2022. Będzie to antologia składająca się z pięciu segmentów i oparta na twórczości uznanych polskich pisarek. 

Opis udostępniony przez Netflixa brzmi:

W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy.

Reżyserkami kolejnych segmentów są  Olga Chajdas (1983), Anna Jadowska (Dzikie róże), Katarzyna Adamik (Pokot) Jagoda Szelc (Wieża. Jasny dzień) i Anna Kazejak (Obietnica). Zaadaptowały one historie napisane przez, kolejno: Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowskę i Olgę Tokarczuk.

W obsadzie znajdziemy takich aktorów jak Małgorzata BelaAgnieszka Żulewska, Agata BuzekMonika PikułaSara Celler Jezierska, Sebastian Pawlak, Julian Świeżewski,  Ignacy Liss,  Andrzej Konopka i Sebastian Stankiewicz. 

Ostatnio dodane