EDWARD NORTON otrzyma w Toruniu nagrodę imienia Krzysztofa Kieślowskiego!

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Podczas tegorocznej edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE zostanie wyświetlony nowy film Edwarda Nortona, Osierocony Brooklyn. Aktor nie tylko wyreżyserował tę produkcję, lecz także zagrał w niej główną rolę,  u boku Willema Dafoe, Aleca Baldwina i Bruce’a Willisa. Organizatorzy festiwalu poinformowali, że Norton otrzyma również nagrodę imienia Krzysztofa Kieślowskiego!

Jak określił to sam organizator, nagroda przyznawana jest tym artystom, którzy podobnie jak Kieślowski eksplorują w ich twórczości to, co widzialne i niewidzialne. Norton hołduje w swojej karierze wartościom reprezentowanym przez słynnego polskiego reżysera, dlatego też to jemu przypadnie nagroda. Tym samym dołączy do grona poprzednich laureatów, wśród których są między innymi Gary Oldman, Jessica Lange, Kenneth Branagh i Charlize Theron.

Osierocony Brooklyn to drugi film wyreżyserowany przez Nortona. Jego debiutem był Zakazany owoc z 2003 roku. Aktor po seansie swojego najnowszego dzieła spotka się z festiwalową publicznością. Camerimage potrwa od 9 do 16 listopada tego roku.

Gratulujemy!

Ostatnio dodane