DZIEWIĘĆ ORŁÓW W CICHĄ NOC, NOWOŚCI O ” HAN SOLO”. Suma wszystkich newsów #2

Autor: Szymon Skowroński
opublikowano

Wiemy, że macie mało czasu, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych dnia.

Dziewięć Orłów w Cichą Noc

Debiut Piotra Domalewskiego zmiażdżył konkurencję podczas rozdania Orłów i schwytał dziewięć ptaków za ogony, w tym za film roku. Kameralny komediodramat zachwycił jury. Liczę, że Domalewski pójdzie za ciosem i nakręci pierwszy polski film superbohaterski. Na przykład: Człowiek-Ogrodnik ratuje polskie kino przed Botoksiarzem, groźnym przeciwnikiem z armią dobrych aktorek rozmieniających się na drobne. Gratulujemy panu Piotrowi i czekamy na rozwój kariery.

Nienawistna pięćdziesiątka piątka

Quentin Tarantino kończy 55 lat. Cóż – bliżej niż dalej. W sensie, jeszcze dwa filmy i koniec kariery. Wyczekujemy. Filmów, nie – końca kariery.

A potem zacznie chodzić po świecie jak David Carradine w „Kung Fu”?

Spielberg produkuje, Bardem gra, Trumbo wstaje z grobu

Steven Spielberg wraca do projektu zatytułowanego roboczo Cortés. Produkcja będzie miniserialem stworzonym dla wytwórni Amazon. W rolę konkwistadora i zdobywcy Meksyku wcieli się Meksykanin i zdobywca Oscara Javier Bardem. Film miał powstać już pięćdziesiąt lat temu. Kręcić miał Martin Ritt na podstawie skryptu Daltona Trumbo. Jak wiadomo, Cortés czekał na audiencję u króla Hiszpanii przez siedem lat. Nie doczekał się i umarł. Trumbo czekał na realizację scenariusza jedenaście lat. Nie doczekał się i umarł. Powodzenia, panie Spielberg!

Stephane Audran nie żyje

Aktorka była drugą żoną Claude’a Chabrola, z którym stworzyła dwadzieścia pięć filmów. Najbardziej znana, prawdopodobnie, z tytułowej roli w duńskim arcydziele Uczta Babette Gabriela Alexa. Miała 85 lat.

Stéphane Audran, 1932-2018

Obrona niekonieczna?

Były dyrektor festiwalów filmowych w Wenecji i Berlinie, Moritz de Hadeln, publicznie broni Harveya Weinsteina. Na łamach szwajcarskiej pracy Hadeln stwierdził, że Weinstein jest jednym z nielicznych producentów filmowych, którzy kochają kino, a cała nagonka na jego osobę jest obrzydliwa. Hollywoodzkie aktorki nerwowo próbują sobie przypomnieć, czy czasem nie przespały się z Hadelnem. Chociaż, tak naprawdę, nie muszą.

Idziesz gdzieś, Solo?

Ploteczki: anonimowy aktor z planu Hana Solo doniósł, że po zmianie reżysera i zatrudnieniu coacha dla Ehrenreicha film zmierza w dobrym kierunku. Przypominamy: Phil Lord i Christopher Miller zostali odsunięci od projektu, a główny aktor miał problemy z kopiowaniem stylu Harrisona Forda. Dwa miesiące przed premiera film nadal nie ma trailera. Jak donosi aktor, „Ron Howard jest super i Ehrenreich też już jest super. Wcześniej też było super, ale nie do końca” (cytat sparafrazowany). My do końca wierzymy, że będzie super. Anonimowy aktor podobno już odebrał czek od działu marketingu Disneya (C).

I tu właśnie się mylisz, chłopcze!

Do dwóch razy sztuka

Dean Devlin, współproducent dwóch Dni Niepodległości, uspokaja: trzeciej części nie będzie.

Żyj, umieraj, powtórz, żyj, umieraj, powtórz…

Emily Blunt, gwiazda jednej części Na skraju jutra, uspokaja: będzie druga część. Scenariusz jest już w fazie pisania. Wracają Blunt, Tom Cruise i reżyser Doug Liman. Czekamy!

Ostatnio dodane