Drugi sezon WIEDŹMINA. Już dwóch znanych aktorów odmówiło roli Vesemira?

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Trwają już prace nad drugim sezonem Wiedźmina. Jedną z kwestii budzących zainteresowanie już po finale pierwszej serii było to, kto wcieli się w Vesemira, mentora Geralta z Rivii. Aktorem którego widzowie chętnie widzieliby w tej roli jest Mark Hamill – on sam zresztą sugerował, że czeka na propozycję od twórców serialu. Tymczasem dowiedzieliśmy się, jakim innym aktorom prawdopodobnie przedstawiono propozycję zagrania w serialu.

Informacja nie pochodzi od twórców serialu, lecz od dziennikarza CNBC, Daniela Richtmana. Również on informował, że w drugim sezonie Wiedźmina zobaczymy Kristofera Hivju, znanego z roli Tormunda w Grze o tron. Według Richtmana rola Vesemira została zaproponowana Michaelowi Keatonowi oraz Madsowi Mikkelsenowi. Żaden z aktorów nie zdecydował się jednak na udział w serialu. W przypadku Mikkelsena sytuacja jest o tyle ciekawa, że wielu fanów Wiedźmina widziało aktora w roli Geralta, zanim jeszcze ogłoszono angaż Henry’ego Cavilla.

Okaże się, czy wobec tego rola Vesemira powędruje ostatecznie do Hamilla. Wcześniej zobaczymy tego bohatera w animowanym filmie osadzonym w świecie stworzonym przez Sapkowskiego – produkcja będzie zatytułowana  Nightmare of the Wolf.

Zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina potrwają przez kolejne kilka miesięcy, a nowe odcinki zobaczymy zapewne w 2021 roku. Czekacie?

Ostatnio dodane