Denis Villeneuve chce powrócić do świata BLADE RUNNERA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Magazyn Empire przeprowadził ostatnio plebiscyt na 100 najlepszych filmów XXI wieku i poświęcił wynikom pełne wydanie. Na 45. miejscu listy znalazł się Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a – z tej okazji dziennikarze magazynu przeprowadzili rozmowę z reżyserem.

Villeneuve aktualnie pracuje nad Diuną, która ma trafić do kin w grudniu tego roku, jednak z jego wypowiedzi wynika, że nie ma nic przeciwko powrotowi do świata Łowcy androidów – pod jednym warunkiem.

Ten świat to bardzo inspirujące miejsce. Problemem jest tutaj słowo „sequel”. Myślę, że kino potrzebuje oryginalnych historii. Jeśli jednak pytacie mnie, czy chciałbym powrócić do tego uniwersum w inny sposób, mogę temu przytaknąć. To musiałby być autonomiczny projekt, coś oderwanego od dwóch poprzednich filmów. Detektywistyczna historia w klimacie noir, osadzona w przyszłości… Czasem myśl o tym wyrywa mnie ze snu.

Blade Runner 2049 nie był sukcesem finansowym, ale został świetnie przyjęty przez krytykę i widzów (w naszym niedawnym plebiscycie na najlepsze filmy dekady zajął pierwsze miejsce!). Przyniósł też Oscara operatorowi Rogerowi Deakinsowi.

Chcielibyście, aby Villeneuve powrócił jeszcze do tego świata?

Ostatnio dodane