David Fincher sądzi, że trzeci sezon MINDHUNTERA nie powstanie

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W styczniu pojawiły się złe wieści dla wszystkich fanów Mindhuntera  – dowiedzieliśmy się, że realizacja nowych odcinków stoi pod dużym znakiem zapytania, a aktorzy wystepujący w serialu – Jonathan Groff, Holt McCallany i Anna Torv – dostali przyzwolenie na zaangażowanie się w inne projekty. Choć serial nie został oficjalnie anulowany, nowa wypowiedź Davida Finchera zdaje się potwierdzać, że nowe odcinki Mindhuntera nie powstaną.

W rozmowie z „Vulture” zapytany o to, czy to już koniec serialu, Fincher powiedział:

Tak myślę. To był drogi serial, jak na jego oglądalność. Mówiliśmy, że wrócimy do tematu po ukończeniu „Manka”, ale szczerze wątpię, że bylibyśmy w stanie zrobić to za mniej pieniędzy niż sezon 2. W tym temacie trzeba być realistą, a koszt produkcji musi być proporcjonalny do oglądalności.

Fincher dodał, że praca nad serialem była bardzo męcząca – wymagała od niego zaangażowania 90 godzin w tygodniu i pochłaniała całe jego życie. Reżyser już po premierze drugiego sezonu nie wiedział, czy będzie w stanie podjąć się tworzenia kolejnych odcinków.

Tymczasem Mank – kolejne dzieło Finchera – pojawi się na Netfliksie 4 grudniaTo biografia Hermana Mankiewicza, scenarzysty legendarnego Obywatela Kane’a. Historia skupi się właśnie na realizacji klasyka Orsona Wellesa. W tytułową rolę wciela się Gary Oldman. W dorobku Mankiewicza znajdziemy jeszcze takie tytuły, jak na przykład Czarnoksiężnik z Oz Kacza zupa.

Ostatnio dodane