DAVID DUCHOVNY prawie odmówił roli w Z ARCHIWUM X. „Strach o tym myśleć”

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Rola w Z Archiwum X z pewnością należy do jednej z najważniejszych w dorobku Davida Duchovnego, ale niewiele zabrakło, by aktor nie przyjął roli Foxa Muldera. Opowiedział o tym w podcaście prowadzonym przez Roba Lowe’a. 

Duchovny przyznał, że niemal odrzucił propozycję zagrania w pilocie na rzecz innego projektu.

Dostałem kilka scen w jednym filmie reżyserowanym przez kogoś, z kim się przyjaźniłem, a zrobienie pilota „Z Archiwum X” oznaczałoby, że musiałbym się wycofać. Powiedziałem swoim agentom, że nie chcę tego robić, bo to moja przyjaciółka.

Duchovny przyznał, że myślał wówczas: „To serial o obcych. Jak długo może potrwać? To dobry pilot, ale albo zobaczysz kosmitów, albo nie.”

Nie interesowały mnie teorie spiskowe i byłem gotowy odmówić wystąpienia w pilocie, bo zgodziłem się już na rolę w innym projekcie.

Agentom aktora udało się przekonać go, że odmowa twórcom Z Archiwum X to zły pomysł. Duchovny podzielił się refleksją, że to przerażające, jak jedna decyzja mogła wpłynąć na jego karierę. „Mówi się o głupich decyzjach aktorów… cóż, wliczam się do tego”.

Lowe w trakcie podcastu spytał Duchovnego na temat ewentualności powstania kolejnego filmu pełnometrażowego z serii. Aktor stwierdził, że to pytanie do studia Fox, dodając, że Z Archiwum X jest na tyle dużą marką, że można rozważyć taką ewentualność.

Przypomnijmy, że serial stworzony przez Chrisa Cartera zadebiutował w 1993 roku i oryginalnie doczekał się dziewięciu sezonów. W 2016 został odświeżony na kolejne dwa. 

Ostatnio dodane