search
REKLAMA
News

DAKOTA JOHNSON na pierwszych zdjęciach z planu widowiska “Madame Web” od Sony

“Madame Web” zadebiutuje 6 października 2023 roku.

Łukasz Budnik

27 lipca 2022

REKLAMA

Trwa praca nad filmem Madame Web należącym do uniwersum osadzonego w świecie Spider-Mana, którego częścią są także Venom oraz Morbius. W roli tytułowej zobaczymy Dakotę Johnson, a produkcję wyreżyseruje S.J. Clarkson. Do sieci trafiły zdjęcia z planu filmu. 

Przypomnijmy, że w komiksach Madame Web była pierwotnie przedstawiona jako starsza kobieta, która cierpi na chorobę atakującą centralny układ nerwowy, wobec czego wymaga podłączenia do systemu podtrzymywania życia, przypominającego wyglądem pajęczynę. W związku z tym, że ze względu na swój stan Cassandra Web nigdy nie walczyła ze złoczyńcami, spekuluje się, że Johnson może zagrać Julię Carpenter, która najpierw funkcjonowała jako Spider-Woman, a potem została drugą Madame Web.

Oprócz Johnson w filmie grają m.in. Sydney Sweeney, Emma Roberts, Isabela Merced i Adam Scott, jednak ich role nie zostały jeszcze. ujawnione.

Wcześniej do sieci trafiły zdjęcia sugerujące, że akcja filmu przypadnie na wczesne lata dwutysięczne.

W udzielonym kilka tygodni temu wywiadzie Johnson opowiedziała o tym, dlaczego ekscytuje ją udział w filmie.

[Na temat filmu] nie mogę powiedzieć nic więcej niż to, co jest już w internecie. Jestem bardzo podekscytowana. Super być w świecie Marvela, zwłaszcza grając mniej znaną postać. Jest dużo przestrzeni na to, by uczynić z niej świetną bohaterkę. Zawsze marzyłam o tym, żeby zagrać w jakimś dużym filmie akcji, chciałam być żeńskim Indianą Jonesem. Widziałam na przykład nowego “Top Guna” i jest taki dobry! Jest w tych filmach coś, co sprawia, że zastanawiamy się: “Wow, człowiek naprawdę może zrobić coś takiego?”.

S.J. Clarkson wcześniej tworzyła odcinki takich seriali, jak SukcesjaDefenders oraz Jessica Jones. Scenariusz Madame Web przygotowali Matt Sazama i Burk Sharpless. Film zadebiutuje 6 października 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA