search
REKLAMA
News

Brytyjska stacja usunęła ze SPIDER-MANA z Tobeyem Maguire’em kwestię uznawaną za homofobiczną

“Spider-Man” wkrótce będzie obchodzić dwudziestolecie.

Łukasz Budnik

25 kwietnia 2022

spider man wrestling
REKLAMA

Już wkrótce będziemy obchodzić dwudziestolecie premiery Spider-Mana Sama Raimiego, klasyka w dziedzinie ekranizacji komiksów. Choć widowisko z Tobeyem Maguire’em wciąż cieszy się dużą sympatią widzów i ma grono oddanych fanów, co najmniej jeden jego element traktowany jest dziś jako coś, co źle się zestarzało.

Chodzi o kwestię, którą Peter Parker wypowiada podczas walki z wrestlerem o pseudonimie Bone Saw. Zawieszony wysoko nad ziemią, Parker mówi do swojego przeciwnika: “Uroczy strój. Dał ci go mąż?”. Dziś żart ten uznawany jest przez część widzów za homofobiczny i od kilku lat budzi kontrowersje. Tymczasem jeden z użytkowników Twittera zauważył, że podczas emisji filmu w brytyjskiej stacji ITV2 kwestia ta została wycięta. Spider-Man mówi po prostu “Uroczy strój”, po czym zeskakuje na ring, aby dalej walczyć z przeciwnikiem.

Sprawdźcie sami:

Zarówno Maguire, jak i Sam Raimi powrócili do kina superbohaterskiego. Ten pierwszy powtórzył rolę Spider-Mana w zeszłorocznym Spider-Manie: Bez drogi do domu, z kolei Raimi stanął za kamerą Doktora Strange’a w multiwersum obłędu, który trafi na ekrany już 6 maja.

Spider-Man skończy 20 lat 29 kwietnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA