Będą dokrętki do DIUNY. Obsada widowiska science fiction wkrótce wróci na plan

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Jak poinformowało „Deadline”, obsada Diuny, zaplanowanego na 18 grudnia 2020 roku widowiska w reżyserii Denisa Villeneuve’a, już wkrótce wróci na plan w Budapeszcie aby nagrać dodatkowe sceny. 

Redaktor „Deadline” nie przewiduje,  że dokrętki wpłyną jakkolwiek na ustaloną datę premiery – przy projekcie tej skali nakręcenie dodatkowego materiału nie jest niczym nadzwyczajnym. Główne zdjęcia do Diuny zakończyły się w lipcu tamtego roku. Ekipa pracowała nie tylko na Węgrzech, lecz także w Jordanii i Norwegii. Realizacja dodatkowego materiału ma odbyć się z uwzględnieniem dodatkowych zabezpieczeń przeciwko koronawirusowi.

Wieść o dokrętkach potwierdził Oscar Isaac, który wciela się w księcia Leta I Atrydę.

Będziemy kręcić dodatkowe sceny w połowie sierpnia, z tego co wiem, w Budapeszcie. Widziałem już fragmenty i wygląda to niesamowicie. Denis to prawdziwy artysta, a zobaczenie całości będzie ekscytujące. To trochę dzikie, że robimy dokrętki kilka miesięcy przed premierą, ale z „Gwiezdnymi wojnami” było to samo.

Scenariusz filmu powstał na bazie powieści Franka Herberta. Najważniejszą planetą w stworzonym przez niego świecie jest Arrakis, znana też jako tytułowa Diuna. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią. Na skutek zdrady trafiają do koczowniczych wojowników – Fremenów.

Ostatnio dodane